Windows’ta Dil Yükleme Sorunu Çözümü

Windows Dil Yükleme Problemi

Windows Kullanıcılarına , kendi dillerinde rahat,basit ve konforlu bir arayüz tasarımı oluşturarak diğer işletim sistemleri firmalarına göre daha çok rağbet görüyor.

Windows 1983 tarihinden bu yana bir çok işletim sistemi çıkarmış ve kendi sektöründe ki firmaları , kullanıcılarına sunduğu basitlik ve rahatlık ile geride bırakmıştır.

Windows dil yükleme problemi , windows’sun bazı dosyalarının zarar görmüş olabileceğinden oluşabilen bir problemdir.

Windows 10 İşletim Sisteminde Dil Yükleme Sorununu Çözümü İçin 3 Yöntem vardır;Cmd ile çözmek , Bilgisayarı güncelleştirmek , Ccleaner ile çözmek

Peki bunlar nelerdir;

Windows Dil Yükleme Probleminin Çözümü

1.Yöntem Ccleaner

Ccleaner ile bilgisayarınızda ki kayıt defteri hatalarını giderebilir aynı zamanda bir çok çerez dosyalarında ki problemleri gidererek sorunun çözümünü deneyebilirsiniz.

2.Yöntem Windows Update

Bilgisayarınızı update etmek eğer update kapalı ise update’i açıp ,bilgisayarı restart edip bilgisayarın önemli güncelleştirmelerini yapmak yine bir çözüm yoludur.

3.Yöntem CMD İle Hatalı Windows Dil Dosyalarını Düzeltmek

Bilgisayarlarımızda zamanla hasara uğrayan veya dosyaları cmd ile düzeltmek veya gidermek mümkün.Peki Bunu nasıl yapıyoruz?

1.Cmd’yi yönetici olarak çalıştırın;

windowsDilYuklemeSorunuÇözümü

2.sfc /scannow Komutunu Çalıştırın;

windowsDilYuklemeSorunu

“sfc /scannow” komutu Microsoft’un Windows üzerinde kullanıcılarına sunduğu hatalı dosyaları düzeltme aracıdır.Bu komut ile tüm hatalı windows dosyalarınızı giderebilirsiniz.

Artık dil paketimizi sorunsuz bir şekilde yükleyebiliriz;

windowsDilYuklemeSorunuÇözümü

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir